Теплий туалет для дачі своїми руками

Теплий туалет для дачі своїми руками

Як тільки купив дачу, відразу вирішив побудувати зручний теплий туалет замість холодного і далеко розташованого старого. Це важливо не тільки з міркувань комфорту і гігієни, а й для планування інших будівель на ділянці. При будівництві туалету потрібно дотримуватися санітарних норм. В адміністрації дачного селища мене детально проконсультували по цій темі.

Туалет для дачі своїми руками

Туалет повинен знаходитися не ближче 15 м до житла і 30 м – до колодязя або шпари. Ці вимоги я виконав. Про всяк випадок зробив так, щоб споруда знаходилося подалі від ділянки сусідів і не в низині, де скупчується дощова або тала вода. Постійна калюжа ускладнить користування туалетом. Роботу почав з підготовки детального креслення.

ЄМНІСТЬ Санітарні норми вимагають, щоб всі нечистоти збиралися в ємність, а не просто зливалися на землю. Це особливо важливо, якщо високий рівень грунтових вод. Ємність я зробив з 30-літрової пластикової бочки з ручками. Таку ємність легко виймати для очищення. Вкопав її на місці майбутнього туалету так, щоб краю виступали над землею на 3-4 см. А щоб стінки ями не обсипалися, поклав в неї автомобільні шини, внутрішній діаметр яких відповідає діаметру бочки. Правда, яму для цього довелося помітно розширити.ОСНОВА Відведену під будівництво площа -1,2 × 1,4 м – засипав шаром піску в 3 см. По кутах поклав тротуарну плитку, на ній закріпив прямокутник з товстих дощок. Він став основою каркаса споруди.

СТІНИ Будиночок збирав з сухих ялинових дощок. Висоту задав 2 м. Спочатку прибив до наявної основі коробку, потім з 3 сторін на горизонтальні напрямні вертикально набив вирізані за розміром дошки. Для міцності приблизно посередині зміцнив ці дошки горизонтальними ребрами жорсткості.Щоб споруда не перекинув сильний вітер, я вбив з боків по металевій трубі на глибину 60 см і скобами прикріпив труби до стін.

ДАХ І ПОЛ Нижній шар даху зробив з тонких дощок, верхній – з листа шиферу. Між ними для гідроізоляції поклав шар руберойду. Ззаду і спереду шифер утворює невеликі навіси. Задня частина даху на 15 см нижче передньої для стоку дощової або талої води.Пол зробив з оброблених антисептиком дощок товщиною 50 мм. Над вкопаної бочкою зробив відповідний її діаметру виріз.СИДІННЯ

У задній частині будівлі зібрав з дощок стільчак висотою 55 см і довжиною 70 см на горизонтально прибитих до стін товстих брусах. Верхня частина стільчака кріпиться петлями і відкидається, щоб можна було виймати бочку.У центрі, точно над бочкою, зробив виріз для сидіння і надійно зміцнив його. З-під стільчака вивів назовні трубу, щоб неприємний запах з бочки виходив через неї, а не через приміщення туалету.УТЕПЛЕННЯ Туалет я утеплив зсередини шаром пінопласту в 2 см. Спочатку оббив стіни поліетиленовою плівкою, поверх неї прибив листи утеплювача. Листи нарізав з того пінопласту, в який упаковують велику побутову техніку. Зверху набив фанеру.ДВЕРІ Для двері спорудив отвір. Зібрав її з тих же дощок, що і основну конструкцію, прикріпив утеплення. двері
повісив на петлі, не забувши про зовнішню і внутрішню засувки.ОБЛАШТУВАННЯ Зовні я добре фарбувати туалет, щоб волога не руйнувала дерево. Провів всередину освітлення. Для кращої вентиляції зробив 2 невеликих отвори знизу і зверху. Проклав до входу доріжку з тротуарної плитки. Щоб всередині був менше неприємний запах, нечистоти раз на добу присипають тирсою або попелом.З туалетом довелося повозитися, витратитися на дошки, фанеру, фарбу і т.д. Але зате тепер навіть в сильний мороз сім'я користується «зручностями» з комфортом.Автор; Денис ЄВСІКОВ, Респ. Карелія д.с.214